Карлеуша во потполно идентично издание како и Брена – горат социјалните мрежи, изгледаат како да се сестри близначки!

Никого не остави рамнодушен…

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Балканската поп-дива Јелена Карлеуша во една пригода, додека беше дел од екипата во „Ѕвездите на Гранд“, ги изненади сите со своето модното издание.

Имено, популарната пејачка тогаш носеше кратко фустанче во сина боја со кој во преден план ги истакна своите убави, долги нозе и раскошното деколте.

Но она што тогаш беше најинтересно во ова нејзино издание беше тоа што речиси идентичен фустан носеше и нејзината колешка, Лепа Брена, но многу години претходно. Во прашање е издание на пејачката од 1989 година, кога во познатата емисија „Диско фолк“ премиерно го изведе еден од своите најголеми хитови „Чувала ме мама“.

Фото: Принтскрин

Бедна тогаш носеше и куса јакничка преку фустанот, а како тие изгледаа, погледнете во продолжение:

Фото: Принтскрин

Инаку, Брена и пред само неколку недели беше во центарот на вниманието заради едно свое издание од младоста.

Фото: Принтскрин

Имено, познатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан во рекламата за својата линија на костими за капење неверојатно многу личеше на едно издание на Брена од пред четириесеттина години. Откако Кардашијан го објави видеото на Инстаграм на кое носи костими за капење со крој што потсетува на 80-тите години на минатиот век, а во кои личеше на Брена, се огласи и познатата балканска фолк пејачка и за медиумите го изјави следново:

Фото: Принтскрин

„Тешко е денес да се биде оригинален. Што и да се појави, веќе е видено. без разлика дали се работи за мода, ликови од шоубизнисот… Тоа што настана од 60-тите до 90-тите се епохални работи“, изјави Брена тогаш за српскиот Телеграф.

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан

Фото: Инстаграм/ Ким Кардашијан
(Visited 2.321 times, 1 visits today)