Како ќе се вика ново кралско бебе?

Пораѓајот на Меган Маркл се приближува, а британските новинари се уверени дека новото кралско бебе ќе се роди на почетокот од април оваа година.

ADVERTISEMENT

Британските кладилници кои нудат облози за имињата на новиот член во кралското семејство, објавија дека добивката за Меган дека ќе роди близнаци од ден на ден се намалува.

ADVERTISEMENT

Како и на трите бремености, на Кејт Мидлтон, Британците  се кладат на слична листа на најпопуларни имиња.

Ове имиња се во игра: Алис, Викторија, Џејмс, Артур, Алберт, Дијана и Елизабет.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 462 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...