Како да изглeдате убаво без шминка – ова е тајната на Џенифер Лопез

Дали имате храброст да поставите selfi и да напиште: #nofilter #nomakeup? Џенифер Лопез секако има.

Факт е дека Џенифер има 50 години, две деца, кариера која трае повеќе од три децении, години на работа, проекти… Нејзиното име е познато низ целиот свет, а во тоа и помогна филмот од 1997 година каде ја ја толкува водечката улога на најголемата латинска ѕвезда, пејачката Селена.

ADVERTISEMENT

Од 1997 до денес, Џенифер Лопез неколку пати го има променето правецот во однос на кариерата, многу повеќе се фокусира на музиката, и на тоа како изгледа …

Значи, педесетгодишната пејачка сигурно знае многу добро што треба да јаде, како да живее, како да ја одржува фигурта, од што вреди да се откаже, но и едно е сигирно, а тоа е дека таа оди и на многу добар естетски хирург.

Сепак, нас не интересира како таа го постигнала овој свеж симпатичен изглед без многу шминка.  И овој рецепт, според експертите, е многу едноставен – со минималана шминка до природен и свеж изглед. Значи, руменило во тон на праска и многу малку суво масло за лице.

Тоа е сè. И тоа навистина ќе ви даде убав и свеж изглед на лицето како на Џенифер Лопез.

Facebook Comments
(Visited 57 times, 1 visits today)
Loading...