Какви сигнали испраќаат хороскопските знаци кога се вљубени?

Ракот е срамежлив и му треба време да им се приближи на симпатиите, Шкорпија сериозно мисли и кога флертува, а на Вагите кога се вљубенi им пишува на чело.

Фото: Unsplash

Овен

Овен не е играч на долг рок. Брзо ќе ви даде знак за тоа што точно сака од вас. Тој е нестрплив и очекува дека работите брзо ќе се наместат. Тој смета чекањето е губење време, па веднаш се активира. Тој често ќе ви испраќа пораки, ќе ви предложи состанок, дури ќе дојде на вашата работа само за да ве поздравам.

Идеални знаци за Овен се Лав и Стрелец.

ADVERTISEMENT

Бик

Овој знак бара задоволство, уживање, и ако сметате дека можете да го дадете, тој ќе стане великодушен. Ако му се допаѓате, ќе ви покаже малку внимание со – чоколадо, цвеќе, сензуална масажа на рамената…. Ако одлучи нешто да ви зготви тогаш, знајте дека сериозно размислувате за вас.

Идеални знаци за Бик се Девица и Јарец.

Близнаци

Близнаците е тешко да се прочитаат. Тие може да бидат многу шармантни  и флертувачки настроени, но тоа не само што се однесува така со вас, туку и во друштво на други луѓе. Во еден момент ќе изгледа дека е заинтересирана за вас, а во другиот го дека го изгубил својот интерес за сериозно. Но, ако сака да разговара со вас често и да разменува пораки со вас, бидете сигурни дека тој не е рамнодушен.

Идеални знаци за Близнаци се Вага и Водолија.

Рак

Ракови често се чувствителни, честопати затворени, па дури и срамежливи. За да се отворат, треба да се чувствуваат безбедно. Но, ако навистина ви се допаѓа, тие ќе бидат охрабрени и ќе најдат начин да се приближат, можеби преку заеднички пријатели, можеби со давање некоја помош или заштита.

Идеални знаци за вас се Шкорпија и Риби.

Лaв

Лавското храбро срце едноставно оди кон личноста која му се допаѓа и тоа не го крие.. Тој е страстен кога се вљубува, неговото внимание, подароци, прегратки јасно ќе ви покаже дека сте негова прва и единствена. Дозволете му да ве освојат и да се бори за вашето срце.

Идеални знаци за Лава се Овен и Стрелец.

Девица

Таа е резервирана и внимателно влегува во играта на љубовта. Всушност, за нејзината љубов не е игра на сите, тоа сфаќа сè сериозно. Ако по првиот состанок практикувате секс, знајте дека сè ќе остане само на тоа. Најпрво таа нема да ви покаже чувства, но она што таа го кажува секој ден и она што таа често сака да ве види, е знак дека сте посебни со неа.

Идеални знаци за Девица се Бик и Јарец.

Вага

Бидејќи Вагата е знак на партнерство во хороскопот, и владетелот на Венера, планетата на љубовта, таа е личност која има врска и може да биде многу романтична. Таа е вљубена во љубовта и кога таа навистина сака тоа може да се види на нејзиното лице. Таа ќе ви даде една од нејзините неодоливи насмевки, нејзините очи ќе блеснат, ќе ве дава комплименти, ќе пишува прекрасни пораки, ќе ве изненади со чоколада или убав букет од цвеќе.

Идеални знаци за Вага се Водолија и Близнаци.

Шкорпија

Ако ве погледнува, и ви праќа страсно внимание, знајте дека тој ве избра вас. Добро е да се знае дека се занимавате со најинтензивен знак и кога ќе почнат да заведуваат, нема да те пуштат. Тој секогаш ќе има некои нови идеи поврзани со излегување и дружење. Кога флертува, тој сериозно мисли.

Идеални знаци за Шкорпија се Рибите и Ракот.

Стрелец

Ако сакате да ги прочитате намерите на Стрелец, доволно е да барате сјај во окото и насмевка на лицето. Тие можеби ќе ве викната на кратко патување. Ако прифатите, знајте дека тој сериозно мисли. Тој се води од импулсот, не размислува многу однапред, па му се придружува слободно и на неодредено време и не гради однапред големи планови, кои го оптоварува.

Идеални знаци за Стрелец се Овен и Лав.

Јарец

Не очекувајте романса и нежност со Јарец. Тој е прагматичен и рационален. Ако му се допаѓате, тој нема да ви подари нешто, туку ќе ве однесе до најдобриот ресторан во градот или ќе ти кажам повеќе за себе отколку што нормално го прави. Може да имате впечаток дека првиот чин беше повеќе како деловна средба, но тоа е Јарец. Тој оди внимателно и намерно.

Идеални знаци за вас се Бик и Девица.

Водолија

Колку понекогаш да изгледа несериозно, кога навистина сакаше нешто, Водолија ќе стори сé за да го  добиеш. Но пред тоа ќе се обиде да ве збуни. На пример, тие ќе ве покани на забава, на која со сите ќе разговара, а најмалку со вас. И кога ќе му се допаднете на овој знак постојано ќе пробува да игра игри со цел цело време да бидете заинтересирани за него.

Идеални знаци за Водолија се Близнаци и Вага.

Риба

Ова е сензуален и романтичен знак, кога е вљубен, спие лошо, тој само размислува за личноста која му се допаѓа и едвај чека утрото да го чуе вашиот глас или да ви испрати порака. Рибата ќе ви покаже голема грижа и сочувство. Ќе даде сè што ќе одговара на вашите потреби и чувства.

Идеални знаци за Риби се Рак и Шкорпија.

Facebook Comments
(Visited 1.911 times, 1 visits today)