Огласи
Огласи 2
Наши ѕвезди

И сестрата на поранешната македонска министерка е вистинска убавица – погледнете колку си личат

Сестрата на најзгодната политичарка во земјава е вистинска убавица.

Огласи 3

Некогашната министерка за финансии отиде да ја посети својата сестра и сподели фотографии од нив на социјалните мрежи.

Оние кои ја следат на социјалните мрежи можат да видат дека Нина постојано патува и максимално е посветена на себеси.

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

Иако доста млада, Нина може да се пофали со многу успешна кариера зад себе.

Во август 2019 година, Ангеловска беше назначена за министер за финансии во Македонија, од страна на тогашниот премиер Зоран Заев.

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

По завршувањето на политичката кариера Нина се посвети максимално на својот приватен живот.

Летово заплови во брачните води заедно со долгогодишниот партнер Виктор Станков.

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

На свадбената церемонија присуствуваа многу политичари и јавни личности.

Нина носеше елегантен невестински фустан со корсет, а Виктор се одлучи за бело одело.

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

Парот деновиве е на гости кај сестрата на Нина во Амстердам.

Од фотографиите споделени на социјалните мрежи може да се забележи дека Нина и Марија неверојатно многу личат една на друга.

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

Марија живее и работи во Амстердам, а нејзините сестра постојано оди кај неа во посета.

Погледнете:

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

ФОТО: Инстаграм / Нина Ангеловска

Маркетинг

Поврзано

Back to top button