И на 61 година изгледа прекрасно – Шерон Стоун ги маѓепса сите на црвениот тепих

Таа е вистински пример на сите жени, па дури и по 60-годишна возраст може да изгледа прекрасно.

Со својот изглед на црвениот тепих, Шерон Стоун ја оправда титулата модна икона и им стави до знаење на сите дека нема намера да се повлече од модниот престол.

Блескавиот  комбинезони, украсени со камења, привлече  големо внимание. Овој модел ја истакна нејзината фигура, а целата модна приказна беше завршена со наметка. Шминка и коса беше беспрекорна како и секогаш, а многумина коментираа дека таа никогаш не изгледала помлада.

Само жена самоуверена во себе може да донесе таква комбинација на фустани. Секако, Шерон треба да послужи како пример за сите дами кои стареат. Модата е за сите возрасти. Да се ​​биде над 60 години не значи дека мора да се досадуваш.

Дали ви се допаѓа нејзиниот стајлинг?

 

Facebook Comments
(Visited 69 times, 1 visits today)