И најпознатите манекенки може да и позавидат- Лила покажа со што располага и ги остави сите без зборови

Кога станува збор за неа нема сомнеж дека со текот на годините е сè поубава!

Една од најпопуларните, но и најзгодните водителки во Македонија уште еднаш ги покажа своите атрибути.

Лила Филиповска која ја гледаме како домаќин на квизот „Се или нешто“ секој работен ден на Сител е доста активна на социјалните мрежи, па често рекламира најразлични брендови, а сега за потребите на еден таков таа уште еднаш покажа со што располага.

Овој пат таа ги истакна своите совршени нозе и деколте во свилено фустанче, кое повеќе открива отколку што покрива.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Лила уште еднаш покажа со што располага, па иако неодамна наполни 50 години на нејзината фигура може да и позавидат многу помлади девојки.

Како минуваат годините таа изгледа се подобро и подобро, а тоа впрочем може да се види и од нејзините фотографии.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Елегантна, префинета и речиси секогаш облечена како за црвениот килим, Лила дефинитивно е една од најдобро облечените жени на јавната сцена во Македонија.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Инаку малкумина знаат дека нејзините почетоци во работата се врзани за здравството, поточно социјалните грижи, зашто Лила започнала да работи како сестра – негувателка, но бргу сфатила дека поривот ја влече кон нешто што поврзано со јавната професија, па во тогашната „Зимско рекреативната програма“ на МТВ ги направила првите водителски чекори.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Лила краток период се занимавала и со музика, најпрво во дует варијанта со колегата Александар Блажевски во „Само љубовта“, па набрзо потоа и со својот тогашен водителски партнер, Крумислав Мишко Барзов во нивниот музички „Земјотрес“, а потоа и соло песните: „Ти верував до крај“, „Сонувам“, „Кам, бејби кам“.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

По разводот со својот тогашен сопруг Орце Димитровски, некогашен водач на групата „Ариа“ и нивниот музички излет на фестивалот „Охридски трубадури“, таа ја батали музичката кариера, целосно посветувајќи му се на она, во што е неприкосновена – ТВ водителството.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Нејзината популарност ескалирала со квизот „Енигма“, нејзиниот прв и омилен квиз, кој беше пандан на квизот што и го одбележал детството, „Квискотека“.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

Наредните години водела ток-шоуа и забавни емисии, еден од нив бил „Таму кај што си“ со Мишко Барзов, а последниве години повторно се вратила на својата прва љубов – квизот, но и на музиката па сними дует песна со Филип Пешевски.

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска

 

Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
Фото: Инстаграм/ Лила Филиповска
(Visited 152 times, 1 visits today)

Популарно