И нашите девојки се луди по чизмите што се тренд во целиот свет

Новата сезона е преполна со нови модни изненадувања

Isabel Marant

Она што во претходните неколку сезони беа белите патики кои беа хит и меѓу Македонките, оваа зима се чизмите и високите потпетици во оваа боја на кои повторно не останаа имуни и нашите трендсетерки. Да, белите кожни чизми и моделите со високи потпетици се наоѓаат високо на листата меѓу најпосакуваните есенски парчиња, а тоа можеме да го забележиме и од излозите на продавниците каде можете да најдете најразлични вакви модели.

ADVERTISEMENT

Balenciaga

Па погледнете неколку интересни модели и изберете го оној што ви е омилен меѓу нив …

ADVERTISEMENT

Givenchy

Gucci

Gucci

Isabel Marant

Malone Souliers

Mango

Mango

Stradivarius

Tibi

 

 

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT