И госпоѓа Клуни носи „винтиџ“

ADVERTISEMENT

Амал Клуни е уште една во серијата познати дами кои му се приклучија на овој тренд

Навикнати сме познатите дами да ги гледаме во најновите модели од најлуксузните брендови, па затоа малку нè изненади еден од најголемите трендови од црвениот килим за оваа година – винтиџ облеката. За неколку месеци видовме познати дами како Карди Б и Ким Кардашијан во „винтиџ“ парчиња од „Mugler“, a Ким почна да носи и креации од модниот гениј Азедин Алаја од 90’ години. На овој тренд овие денови му се придружи и Амал Клуни, која се појави во Бакингемската палата во преубав бел „винтиџ“ фустан.

ADVERTISEMENT

Таа заедно со сопругот Џорџ Клуни се појави на церемонијата во „котур“ фустан од брендот „Jean-Louis Scherrer“ кој за жал не постои веќе 10 години. Амал во овој безвременски фустан изгледаше навистина елегантно и уште еднаш се покажа како една вистинска модна икона.

ADVERTISEMENT

Па, дали ви се допаѓа ова издание на Амал?

Facebook Comments
(Visited 332 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT