Ирина Шајк во костим за капење изгледа како божица

Манекенката изгледа брутално во ова издание

Ирина Шајк со години ја носи титулата на една од најубавите жени во светот, а помладите манекенки навистина не и се конкуренција. Преубавата Русинка неодамна го прослави 33-от роденден, и секоја година изгледа се поубаво, што покажува и фотографии на социјалните мрежи.

ADVERTISEMENT

 

На последните фотографии што ги објави на Инстаграм убавата манекенка позираше во костим за капење од Барбери. Таа покажа дека нејзиното тело навистина изгледа беспрекорно, а повеќето од 600.000 лајкови на нејзините фотографии на Инстаграм се само потврда за тоа.

 

Ирина е веќе четири години во врска со Бредли Купер. Пред две години ја роди ќерката Леа де Сиена.

Facebook Comments
(Visited 554 times, 1 visits today)