Изјава на патник кој беше повреден во ужасната сообраќајна несреќа: „Се враќавме од работа. Автобусот беше полн, како и секогаш…“

ADVERTISEMENT

Телевизија Клан вчера во доцните часови успеа да влезе на една од Kлиникитe каде што се xocпитaлизиpани пpeживeaнитe патници од тешката сообраќајна несреќа и да земе изјава од еден пaциeнт кој бил во автобусот. Тој пред камерите изјави дека сé се случило многу брзо.

Погледнете го видеото:

ADVERTISEMENT

Поради несреќата денес и утре ден на жалост во Македонија

Владата на вечерашната вонредна седница донесе одлука 14 и 15 февруари да бидат прогласени за ден на жалост поради загинатите во тешката сообраќајна несреќа во која се преврте автобус кај Тетово, во близина на местото Карпалак, соопшти вчерва премиерот Зоран Заев.

Премиерот изјави дека бројката на загинати достигнала 14 лица.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 3.463 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT