Иако НЕ се во мода, Џесика Алба НЕ се откажува од овие сандали

Џесика Алба не се откажува од овие сандали, иако според модните магазини нивното време веќе е поминато.

Фото: Инстаграм/ Џесика Алба

Секоја сезона модните гуруа препорачуваат нови трендови, но и нé советуваат од што треба да се откажеме за да бидеме во чекор со нив. Па така гломазните сандали со платформа веќе некое време ја немаат нивната поддршка, но тоа очигледно не го мисли и Џесика Алба.

Фото: Инстаграм/ Џесика Алба

Познатата холивудска актерка на промоцијата на својот бренд „Honest Beauty” во Милано носеше романтичен фустан од тантела комбиниран со крем гломазни сандали со платформа и високи блок потпетици, и судејќи според коментарите, никој не и замери заради ваквиот моден грев.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Џесика Алба
Фото: Инстаграм/ Џесика Алба

Што мислите вие?

Facebook Comments
(Visited 153 times, 1 visits today)