Зелен извор на неопходни витамини: Диета со краставица за детокс и елиминирање на вишокот килограми без гладување

Во оваа исхрана главната состојка е краставицата.

Таа не само што ќе ви помогне во губењето килограми, туку ќе го поправи и варењето, ќе ги исчисти цревата, ќе направи детокс на организмот, ќе го забрза метаболизмот, ќе ја исчиси кожата и ќе ја заштити од акни. Краставицата е богата со калиум, витамин Б, К и Ц, бакар и манган. Има се што му е потребно на нашиот организам.

Доручек:

ADVERTISEMENT

Измешајте една шолја исечкана краставица со една шолја нискомасен грчки јогурт. Во овој доручек може да додадете јаболка или праски.

Ручек:

Направете салата од краставица и домат и изедете ја со парче леб со цели зрна житарици.- За да го забрзате метаболизмот, пробајте го следниот рецепт:
1 краставица, 1 шолја овошје, 2 компири, 1 парче леб со цели зрна житарици.

Сварете го или исечете го компирот и малку зачинете го со сол и бибер. Изедете го со салатата од краставица и лебот. Како ужина изедете овошна салата и напијте се шолја чај. – 1, краставица, 1/2 шолја туна, 2 јајца, 2 компири, 3 парчиња леб со цели зрна житарици.Сварете го или исечете го компирот и малку зачинете го со сол и бибеер. Сварете ги јајцата. Над компирот ставете ги јајцата, туната и парчиња краставица.

Вечера:

Уживајте во овошната салата. Немојте да изедете повеќе од една и пол шолја овошје.  Овој план на исхрана е речиси ригорозен, но апсолутно ефикасен. Го забрзува метаболизмот, а телото ќе почне да ги согорува маснотиите.За да ги видите максималните резултати, секојдневно треба да вежбате 20-30 минути.

Facebook Comments
(Visited 154 times, 1 visits today)