Згодниот пејач го запали Истаграм со фотографии на кои носи само боксерици

Младиот канадски пејач Шон Мендес, освен со добариот глас може да се пофали и со згодно, извежбано тело.

Шон стана модел и заштитно лице на новата кампања на познатиот бренд на Калвин Клајн.

ADVERTISEMENT

Бидејќи овој бренд доби голема популарност со богатиот асортиман на долна облека, пејачот очекувано позираше само по боксерици.

View this post on Instagram

The Mendes Exception. #CommentsByCelebs

A post shared by Comments By Celebs (@commentsbycelebs) on

Овие жешки фотографии им се допаднаа  на неговите колеги, па така тој доби комплименти од Џенифер Лопез(J.Lo), нејзиното момче Алекс Родригез и Худи Ален.

„Ти убиваш!”, „Инспирација!” и „Избриши ги  фоткиве пред девојка ми да те види”, беа дел од коментарите на славните.

View this post on Instagram

@CalvinKlein #MyCalvins. Campaign coming this week.

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes) on

Се очекува Шон наскоро да објави повеќе фотографии, бидејќи целата кампања излегува оваа недела, па внимателно го следиме неговиот профил.

Facebook Comments
(Visited 239 times, 1 visits today)