Запознајте ја двојничката на Цеца која со своите видеа ги „запали“ СОЦИЈАЛНИТЕ мрежи – целиот Балкан зборува за неа!

Нема да ви се верува колку личи на познатата пејачка

Една корисничка на социјалната мрежа ТикТок со име Драгана привлече големо внимание имитирајќи ја Цеца Ражнатовиќ.

Таа и физички многу потсетува на Цеца, но и успешно ги имитира мимиката на лицето и карактеристичните движења на познатата пејачка, како и начинот на шминкање со кои ги воодушеви сите.

Поради преголемата сличност на Драгана со Цеца многумина не можеа да препознаат дека на видеата не е познатата пејачка.

На своите видеа девојката која на ТикТок се преставува како Драгана пее песни од Цеца, додека во позадината најчесто се слуша Ражнатовиќ како дава изјави за медиумите, во некои од емисиите што гостувала.

Споменатата тиктокерка со своите имитации воодушеви многумина, а нејзините видеа имаат по неколку стотици илјади прегледи.

Па, погледнете како пее двојничката на Цеца.

@draganaaaa1♬ original sound – Sve serije 🙂

@draganaaaa1❤❤❤##tiktok ##tiktoksrbija ##zabava ##cecaraznatovic ##music ##ceca ##for_you

♬ original sound – ♡◇♡⋆ッ☆ ★☆ ♡◇♡

@draganaaaa1Ko sa nama može da se poredi kad jači smo od svih u porazu i pobedi ❤ ##tiktok ##fur ##music ##foryou ##tiktoksrbija ##srbija ##tiktokbalkan

♬ original sound – 🌟 Yellow – angel 🌟✨

@draganaaaa1##tiktoksrbija ##tiktokbalkan ##cecaraznatovic

♬ original sound – CECA RAŽNATOVIĆ

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

Фото: Принтскрин/ ТикТок, draganaaaa1

 

(Visited 1.260 times, 1 visits today)