Заборавете на skinny фармерките – следната година ќе го носиме овој модел

Експертите велат дека ерата на skinny фармерките завршува…

И покрај тоа што некои девојки дури и не можат да замислат алтернатива за омилените „skinny“ фармерки, се чини дека побарувачката за нив значително се намали во последно време, а тоа можеме да го видиме и на Инстаграм.

ADVERTISEMENT

Покрај многуте ретро модели, на голема врата се вратија и фармерките со рамен крој, кои ги воодушевија инфлуенсерките од цел свет кои ги стилизираат одлично и се шушка дека ќе бидат водечки тренд за 2019. Освен што стојат убаво речиси на секој облик на женското тело, овие фармерки најверојатно ќе ги најдете и во гардероберот на вашата мајка.

Па, ако се уште не може да смислите интересна комбинација со овој популарен модел, еве неколку инспирации за вас.

View this post on Instagram

Sacré 💙

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

View this post on Instagram

Neighborhood Watch 🤠

A post shared by Soraya Bakhtiar 🧿 (@sorayabakhtiar) on

Покрај класичните црни модели нема да згрешите и ако одлучите за црна или бела варијанта.

View this post on Instagram

Teddy time🐻 #ootd 📷 @matt_coop

A post shared by R O C K Y (@rocky_barnes) on

 

 

Facebook Comments
(Visited 20 times, 1 visits today)