Елена Велевска во шик летно издание – фустан кој мами воздишки

Сите се согласни – Елена во бело изгледа прекрасно!

Нашата позната фолк пејачка на социјалните мрежи објави фотографија на која позира во преубав бел фустан. Во прашање е модел кој ја следи опуштено линијата на нејзиното тело, со интересен дезен и копчиња во горниот дел со што создава ефект како да носи кошула и здолниште.

ADVERTISEMENT

Фустаните со копчиња во предниот дел се еден од водечките трендови за оваа сезона (види тука),а Елена со овој избор покажа дека ги следи трендовите, но и дека знае да избере модел што совршено и стои.

Па дали ви се допаѓа фустанот? Поделете го со нас вашето мислење

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed