Елегантна, насмеанa и опуштенa – погледнете го ова феноменално издание на фаталната Фатиме Фетаи

ADVERTISEMENT

Фатиме Фетаи се појави во прекрасно издание на отворањето на новото модно ателје на Тања Кокев.

Специјалната јавна обвинителка која секогаш изгледа елегантно, но со стил овој пат „фураше“ едноставен фустан со интересен дезен и црн детаљ на страничните рабови, додека целото издание го зачини со златен часовник, кожена чанта, црни високи потпетици и преубави обетки.

ADVERTISEMENT

Видно насмеана во горниот дел доминираат нејзините препознатливи шишки додека лицето го оплемени со црвен кармин, а во иста боја беше и маникирот со кој дополнително го подигна целото издание на едно повисоко ниво. На фотографиите што ги преплавија македонските медиуми, а кои беа објавени на Фејсбук профилот на Тања Кокев, Фатиме изгледа расположено и максимално опуштено, а со своето појавување ја подигна и целата атмосфера.

ADVERTISEMENT

Па, што велите за ова издание на Фатиме?

Facebook Comments
(Visited 20 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT