Едноставен и лесен рецепт: Конзумирајте го два пати дневно и стопете го салото без вежбање

Ако сакате на брзина да изгубите на тежина тогаш треба да го пробате овој рецепт. Тоа е многу едноставен и лесен рецепт за правење, а не ви требаат многу состојки. Оваа смеса може да ја чувате во фрижидер.

Најдобро е да ја направите во утринските часови и конзумирајте секое утро пред доручек. Треба да користите природен и квалитетен мед, и многу е важно да изберете вистински вид на цимет како би ги добиле посакуваните резултати. Домашен рецепт за слабеење и согорување масти на стомакот

ADVERTISEMENT

Потребно ви е: -2 лажички цимет -1 лажичка мед -1 литар вода

ADVERTISEMENT

Подготовка: Направете ја смесата од цимет, мед и вода во мало тенџере. Ставете на оган да зоврие. Потоа филтрирајте ја течноста во шолја и поделете на два дела. Како да конзумирате: Најдобро време за конузмирање на оваа смеса е половина час пред појадок и половина час пред да си легнете.

Во случај да направите премногу, не треба да ја фрлате смесата, само чувајте ја за следниот ден. Мора да се конзумира на празен желудник. Овој природен топач на масти, го чисти вашето тело но и ви помага во губење на килограми, без донесување на било какви промени во исхраната.

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT


loading...