Евровизиски настап за кој зборува целиот свет (видео)

Бендот „Hatari” ќе ги брани боите на Исланд во мај на најголемиот европски музички натпревар, а за нивниот перформанс зборува целиот свет.

Минатата недела Исланд избра кој ќе ги претставува во Израел на „Евровизија”, и овој пат тие испраќаат некој што дефинитивно ќе се издвои од мнозинството. Песната „Hatrið Мун sigra” не е типична евровизиска песна, се карактеризира со техно и хардкор жанрови, а групата направи напор да оставите силен впечаток со својот контроверзен настап.

ADVERTISEMENT

Необични костими, целосно црни очи, кафези, удирање со чекан, се само некои од елементите на нивниот сценски настап, што никого не остава рамнодушен.

Бендот ќе направи сличен перформанс и на сцената на „Евровизија” во Тел Авив, а нивниот необичен настап погледнете го во продолжение.

 

Facebook Comments
(Visited 116 times, 1 visits today)