Еве што носеа дамите на црвениот килим на Оскарите

ADVERTISEMENT

Што носеа дамите на доделувањето на Оскарите

Гага во фустан од Александар Меквин и огрлица од 20 милиони долари

Престижната филмска церемонија Оскар има историја од 91 години, па и покрај сите контроверзии што се случуваа оваа година поврзани со настанот, сепак повеќето љубители на модата и овој пат со нетрпение очекуваа да го видат она што се случува непосредно пред церемонијата.

ADVERTISEMENT

Џенифер Лопез во креација од Том Форд

Се разбира, во прашање е црвениот тепих на кој парадираат најдобрите актери и актерки од светската филмска сцена во свечени креации со потписот на најпопуларните светски дизајнери. Модните куќи како што се Шанел, Ели Сааб, Том Форд, Долче и Габана, Валентино и многу други со недели работат на овие гламурозни креации што познатите холивудски диви ќе ги носат на овој ден, а нивните стилисти внимаваат на секој детаљ како нивните клиентки би изгледало совршено. Погледнете како изгледа дамите оваа година на доделувањето на Оскарите и какви тоалети носеа.

ADVERTISEMENT

Џенифер Хадсон во Ели Сааб

Тина Феј

Октавија Спенсер

Мелиса Мекартни

Маја Рудолф и Еми Пехлер

Линда Карделини

Констанс Ву – Версаче

Кели Мусгравес

Ешли Греам во Зак Посек „custom made“ фустан

Емилија Кларк во Балман

Ема Стоун во фустан од Луј Витон

Глен Клоуз

Гема Чан

Facebook Comments
(Visited 887 times, 3 visits today)

ADVERTISEMENT