Еве што не смее да прави Бурак Озџевит ни под разно откако му е бремена сопругата

Еден од најпознатите турски актерки, Бурак Озџивит, овие денови прави буквално сé како би ја направил посреќна својата убава сопру Фахрије Евџан.

Според турските медиуми, Бурак Озџивит е помал од афионово зрно откако дозна дека неговата сопруга, актерката Фахрије Евџан е во блажена состојба.

ADVERTISEMENT

Како што пишувавме и порано (види тука), покрај тоа што мораше да го распродаде својот возен парк поради комшиите и да изнајми нова вила, актерот кој сите го памтат како симпатичниот Бали-бег од хит серијата „Сулејман Величествениот“ прави сé само да ја задоволи својата бремена сопруга.

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

 

ADVERTISEMENT

Фахрије наводно му забранила да користи било каков парфем во домот, бидејќи истите и создаваат мачнина, пренесуваат турските медиуми.

Исто така му забранила и да порачува готова храна и дека сака да се исхранува исклучиво здраво – што значи дека му е забрането да му носат храна и од неговиот ресторан за брза храна што го има во Истанбул.

 

Бурак поради бременоста на сопругата ги окажа и своите патувања за да може подолго време да поминува заедно со неа.

Facebook Comments
(Visited 7 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT