Еве што им порача Тамара Тодевска на оние што ја „распнаа“ поради македонската химна

Пејачката реши да го прекине молкот

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

Пејачката Тамара Тодевска беше главна тема со денови по несреќниот гаф што го имаше при интонирањето на македонската химна во амбасадата на САД. Таа откако го предизвика револтот и беше критикувана на социјалните мрежи од страна на македонската публика, реши да направи мала пауза, па во изминатиов период ретко беше активна и на Инстаграм и Фејсбук. Одвреме-навреме само ќе објавеше по некоја фотографија или песна, а со нејзината последна објава повторно го предизвика вниманието.

Имено, таа објави порака во која вели дека е интересно колку некои луѓе можат погрешно да те доживеат. „Тоа е дека не те познаваат доволно, но мислат дека имаат право да кажат нешто за тебе“, пишува Тамара во објавата со која пријатно ги изненади своите верни фанови.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ Тамара Тодевска

Но за разлика од она што се случува кај нас, Тамара на светската сцена продолжува да ниже успеси. По генијалниот настап на Евровизија и освоеното прво месо од страна на стручното жири, Тамара деновиве беше прогласена и за најголемо изненадување на Евровизија.

Имено, според бројот на гласовите, Тамара со песната „Proud“ победи и во „Vision Music Award for Biggest Surprise“.

Facebook Comments
(Visited 1.645 times, 1 visits today)
Loading...