Еве од кого Органџиева ги наследила својот шарм и убавина – ќе се воодушевите од тоа како изгледа во ова посебно издание

Нема некој што не слушнал за нејзиното име, но таа својата мајка речиси никогаш не ја покажува во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Агнеса Органџиева важи за една од најпознатите Македонки на социјалните мрежи. Таа со своите одлични модни комбинации и изглед ги воодушевува жените, а кај мажите им мами воздишки, така што нејзиниот Инстараг профил за брзо време стана вистинска атракција.

Рускосата Агнеса денес има преку 100 илјади следбеници на оваа социјална мрежа што воопшто не е бројка за потценување, а нејзиниот профил е преплавен со фотографии на кои оваа дама изгледа прекрасно.

Од оние на кои што позира во елегантни фустани што секоја жена би ги посакала, па до фотки на кои носи само костими за капење и никого не става рамнодушен, Агнеса дефинитивно со секоја своја објава знае да им го привлече вниманието на своите фанови и постојано ги воодушевува сите.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Но таа исто така не крие дека семејството и е најголема поддршка, па не ретко објавува фотографии и со своите наследнички. Но досега ретко сме имале прилика да видиме од кого таа го наследила својот шарм, па затоа и многумина беа изненадени кога ја објави оваа фотографија.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Имено, Агнеса во една пригода не можеше да му одолее на искушението, па на Инстаграм сподели фотографија со својата мајка.

Откако ја објави фотографијата се нижеа коментари, и сега е повеќе од јасно од кого таа е наследила својата убавина.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Она што сите го забележаа на прв поглед е дека нејзината мајка и на зрели години ја задржала својата природна убавина, но и чувството за мода кое очигледно нејзината позната ќерка го наследила токму од неа.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Инаку, Органџиева не крие колку е поврзана со своето семејство и тоа го има истакнато во неколку интервјуа.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа има две ќерки Тифани и Вивиен, кои што ги доби од бракот со Роберт Ордановски, поранешниот прв човек во АЕК.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

По 17 години брачен живот Агнеса и Роберт се разделија и решија да започнат нов живот, а нивниот развод беше проследен со скандал.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Но на крај страстите се смирија, а Агнеса во едно интервју за „Гламур магазин“ го пофали Роберт како одличен татко.

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Како изгледа Агнеса денес и зошто важи за една од најпознатите Македонки на Инстаграм, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
(Visited 110 times, 3 visits today)