Еве како ќе изгледаат вашите нокти по 6 години користење гел

Акрилик и гел за нокти се во тренд.

Сепак, кој со години ги „уредува” ноктите, може да смета на сериозни последици. Блогерката Амелија Перин често добиваше прашања на својот Инстаграм од типот „како секогаш може да има такви прекрасни нокти?”

ADVERTISEMENT

Одговор:

Но Амелија е една млада жена шест години често посетува професионални салони за нокти. Сепак, од нејзините следбеници таа до неодамна криеше како изгледаат нејзините природни нокти под бештачкиот слој.

Потоа одлучи да покаже што се крие под фасадата и како навистина изгледаат нејзините нокти.

Нејзините нокти изгледаат страшно!

Амелија само сакаше да ги предупреди сите жени со нејзините фотографии и да им каже дека долготрајната употреба на вештачки нокти е штетна.

Во нејзиниот случај, долготрајната употреба на гелот целосно ги уништила нејзините нокти – тие изгледаат кревко, истрошено, кршливо, како да се обидела да ги гризне и да ги скрши со забите. Погледнете!

 

Некои други кориснички на социјални мрежи, исто така, се осмелија да ги покажат своите (лоши) искуства. И тие објавија фотографии од своите уништени нокти – благодарение на долготрајното носење на вештачки нокти …

Facebook Comments
(Visited 32 times, 1 visits today)