Еве како со наједноставни парчиња да изгледаме како милион долари

ADVERTISEMENT

Оскаровката ни одржа стилска лекција

Речиси без шминка и со пуштена коса, Гвинет Палтроу во Њујорк на манифестацијата Good + Foundation’s summer dinner во преден план ја стави својата мошне ефективна, а притоа и крајно едноставна комбинација.

ADVERTISEMENT

 

Во прашање се широки панталони од кадифе кои познатата актерка ги носеше со свилена блуза со ракави до лактите, додека целото „all black“ издание го заокружи со сандали со розови ременчиња притоа создавајќи фантастичен „WOW“ ефект со кој ги воодушеви модните критичари.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT