Еве како се движат цените на јакни со пердуви оваа сезона

Секој има свој фаворит во борбата со ниските температури што наскоро треба да почнат да доминираат кај нас.

ADVERTISEMENT

Значи некои дами не можат да замислат студените месеци без капут, а има и такви кои во овој период од годината не излегуваат од своите топли јакни. Вторите најверојатно во своите плакари имаат јакна полнета со пердуви, кои се многу популарен во текот на најстудените месеци, бидејќи пердувите проверено ве штитат против студот.

ADVERTISEMENT

Guess

Во моментот, најбарани се моделите што ги покриваат колковите или миди моделите – со крој до под колена (истите можат да бидат тесни или „оверсајз“).

ADVERTISEMENT

Bershka 5.490,00 MKD

Токму такви баравме низ продавницата и ги избравме моделите што ќе ги видите во галеријата.

Bershka 1.990,00 MKD

Bershka 2.990,00 MKD

Bershka 2.990,00 MKD

Bershka 2.990,00 MKD

Bershka 2.990,00 MKD

Bershka 3.790,00 MKD

Guess

Mango

Michael Michael Kors

Ralph by Ralph Lauren

Replay

Sam Edelman

Stradivarius 3.790,00 MKD

Stradivarius 4.990,00 MKD

Stradivarius 4.990,00 MKD

Stradivarius 5.790,00 MKD

Zara 4,590.00 MKD

Zara 4,590.00 MKD

Zara 4,990.00 MKD

Zara 5,990.00 MKD

Zara 5,990.00 MKD

 

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...