Еве како Мараја Кери за кратко време успеа да изгуби 20 килограми

Мараја Кери загуби 20 килограми и сега изгледа феноменално, а како што вели таа самата најголеми виновници за нејзината линија се овие две намирници.

Фото: Инстаграм, Мараја Кери

Познатата пејачка Мараја Кери (48) веќе со години се бори со вишок килограми, но се чини дека конечно најде рецепт како да ја стави својата линија во ред.

Фото: Инстаграм, Мараја Кери

Откако докторите ја предупредија дека мора да започне диета, познатата пејачка реши да ги „засука ракавите“ и се фрли на работа за да ја доведе својата линија во ред. Мараја загубила 20 килограми, а исто така го откри и нејзиниот рецепт за совршената фигура што го практикува.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм, Мараја Кери

Имено, според Мараја најголеми виновници за нејзиниот нов беспрекорен изглед е копарот и лососот, кои се полни со протеини, витамини и антиоксиданти, но сиромашни во однос на калориите.

Facebook Comments
(Visited 338 times, 1 visits today)