Еве како Македонките носат тренди високи чизми оваа есен

Оваа есен и зима поиграјте си со високите чизми до и над колена

Високите чизмите со должина до и над колена во последните неколку години се истакнаа како еден од најпопуларните модни трендови. Во продавниците на дизајнерските и хај-стрит брендовите можете да најдете најразлични модели, од оние со стабилна блок пета, преку рамните удобни варијанти, се до неодоливите стејтмент модели зачинети со некои необични детали.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

…I only love my bed and my momma, I'm sorry… Well, and running. And peanut butter. And happy thoughts. And my new magic potion C-THRU -absolute love at first smell …. _____________________________________________ Вклучете се и вие во новата кампања на C-THRU и ширете ја магијата на позитивната мисла. Објавувајте ги вашите фотографии на инста со хаштаговите #cosmicaura и #yourmarkofcharmmkd МНОГУ ВАЖНО ни е вашиот профил да биде public. За најкреативните следуваат топ подароци од Cosmic Aura и ваучер од 10000 денари во PANDORA. Good luck 💋 ______________________________ #me #morning #travellust #goodmorning #womenrevolutuion #love #ootd #fragrance #in #look #autumn #outfit #yourmarkofcharmmkd #cosmiclove #love #cthru #magic #instafit #instadail #happy #style #inspire #boots #brandambassador #energy

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska) on

 

Без разлика каков модел ќе изберете, вашето издание ќе изгледа ефектно и тренди, и ќе зрачи со елеганција и сексапил.

View this post on Instagram

Петок, време е за супер подароци! Објавете фотографија со #YOURMARKOFCHARMMKD и #COSMICAURA и освојте ваучер од 10000 денари за шопинг во Пандора! 💜 Брендот C-THRU ве повикува да се приклучите на наградниот конкурс „Your Mark of Charm“ кој го организира на Инстагам и преку кој можете да супер подароци – вредносен ваучер од 10.000 денари во продавницата Пандора и уште многу други C-THRU Cosmic Aura подароци.💜 C-THRU Cosmic Aura е сензуален, мистериозен и заводлив мирис со кој ќе го означите почетокот на ноќта и ќе ја направите вечерта во луда вечер за паметење. Доколку сакате да учествувате во кампањата и да освоите еден од овие супер подароци, се што треба да направите е да ја ослободете вашата креативна енергија и да го покажете во најдобро светло вашиот уникатен шарм така што ќе споделите фотографија со хаштаговите #yourmarkofcharmMKD и #cosmicaura. Без разлика дали сте на некој гламурозен настан или се шетате со пријателите и пиете кафенце во вашето омилено кафуле – едноставно блескајте и фасцинирајте не со вашата аура. Сакаме да го видиме вашиот личен шарм преку фотографиите, но и сите заедно да ги поттикнеме и другите да бидат сензуални и моќни, да зрачат со својата аура и да ги споделат и тие своите фотографии. Следуваат бројни C-THRU Cosmic Aura подароци, а девојката со најдобрата фотографија го добива ваучарот. 💜 Не заборавајте дека профилот треба да ви биде public.

A post shared by GLAMUR.MK (@glamur.mk) on

C-THRU COSMIC AURA, YOUR MARK OF CHARM!

Фотографиите што ќе ги видите тука се објавени во склоп на кампањата YOUR MARK OF CHARM која C-THRU деновиве ја организира на Инстаграм. Најдобрите комбинации ќе бидат наградени со супер награди (ваучер за шопинг од 10.000 денари во Пандора и многу сетови C-THRU Cosmic Aura).

Ако сакате да учествувате се што треба да направите е да се издвоите од другите и да ја ослободите вашата уникатна, елегантна и креативна енергија така што е споделите фотографија на Инстаграм користејќи ги хаштаговите #yourmarkofcharmMKD и #cosmicaura. На овој начин ќе им пружите поддршка и на другите дами да се осмелат и да го направат овој чекор, а како награда за вашиот труд можеби токму вие ќе бидете една од среќните избранички и ќе освоите еден од овие супер подароци.

Па, во продолжение погледнете дел од најдобрите модни комбинации што во изминатиов период ги објавија нашите девојки на Инстаграм.

 

 

View this post on Instagram

#cosmicaura #yourmarkofcharmmkd

A post shared by Stefani Srbinoska (@iamstefanni) on

View this post on Instagram

. . . . #yourmarkofcharmmkd #cosmicaura

A post shared by Сара Цаневска (@canevska.sara) on

View this post on Instagram

🍀FWSK #yourmarkofcharmmkd

A post shared by СТЕФАНИЈА СТАНКОВСКА (@summertrianglee) on

View this post on Instagram

Издвоете се од другите, ослободи ја твојата уникатна, елегантна, креативна енергија и сподели ја твојата фотографија на instagram користејќи го хаштагот #yourmarkofcharmMKD и #cosmicaura за да станеш една од најсреќните за кои следуваат вредни награди и тоа: Вредносен ваучер од 10.000 денари во продавницата Pandora и уште многу други C-THRU Cosmic Aura подароци. . . . . . . . . . . . . . #influencer #portretstreetstyle #vscocam #prilaga #photooftheday #beauty #beautyvlogger #prilaga #styleblogger #youtubevideo #youtubestar #makeuplover #blogger #bloglife #subscribetomychannel #fashionvlogger #vlogchanel #makeupbloger #fashionstyle #styleoftheday #fashion #prilaga #womensfashion #fashiongram #brand #fashionista #macedoniafashion #fwsk #fashionweekendskopje @pekomakedonija #ksenijapresets

A post shared by Ksenija Despotoska (@ksenijadespotoska) on

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 22 times, 1 visits today)