Еве како изгледа Меланија Трамп со потполно уништена фризура

Мала незгода заради (не)времето

Меланија Трамп во друштво на Карен Пенс, сопругата на американскиот потпретседател Мајк Пенс беше во посета на воената база во Северна Каролина каде што веднаш по слетувањето ги дочека силно невреме.

ADVERTISEMENT

Првата дама на Америка за оваа пригода носеше беж панталони со класичен крој кои и стоеја феноменално и светла јакна со големи џебови и ремен, а целото издание го заокружи со шик високи потпетици со животински дезен.

Но и покрај феноменалното издание повеќето познати модни магазини им замерија на нејзините стилисти што не предвиделе дека ветерот би можел да и ја растури фризурата, па да ги избегне неволјите со косата.

Имено, доколку убавата Словенка избереше цврста пунџа наместо пуштена коса сигурно немаше да има проблем со фризурата, но за среќа тука беа нејзините стилисти кои за брзо време ја поправија работата.

 

Facebook Comments
(Visited 1.074 times, 1 visits today)