Еве како изгледаше Моника Белучи пред три децении (фото)

Една и единствена …

Италијанската Моника Ана Марија Белучи првпат ја започна својата кариера како модел, а подоцна почна да глуми во италијанските филмови. Таа за брзо време се проби и во Холивуд благодарение на атрактивниот изглед, нејзината сензуалност и „неподнослива“ убавина.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

#monicabellucci #bellucci

A post shared by Monica Bellucci💋 (@bellabelluccifan) on

 

Моника никогаш не престана да го импресионира целиот свет со својата несекојдневна убавина, а колку италијанската дива отсекогаш била природно убава може да се види и од нејзините фотографии од пред 30 години.

View this post on Instagram

#monicabellucci #bellucci

A post shared by Monica Bellucci💋 (@bellabelluccifan) on

„Сите велат дека имала пластични операции, но погледнете ги само тие усни и нејзината коса”, изјави во една пригода нејзиниот татко Паскал Белучи.  „Среќа што немавме повеќе деца, бидејќи сигурна сум дека ќе беа љубоморни на Моника”, вели нејзината мајка во едно интервју.

 

Моника со својата убавина ги пленеше сите уште од своето детство. На возраст од 12 години, непознати луѓе знаеја да ја застанат на улица и да и нудат милиони и раскошен живот во странство. Во рестораните, келнерите никогаш не би и ја наплатиле сметката бидејќи биле почестени што ја гледаат. Таа отсекогаш привлекувала внимание со својата убавина која како да ги опива луѓето, па дури и кога одела на училиште, а наставниците открија дека нејзината убавина понекогаш влијаела и на нивната концентрација.

View this post on Instagram

Have a nice day🌞

A post shared by Monica Bellucci💋 (@bellabelluccifan) on

 

„Убавината кога живеевте во мал град претставува голем проблем. Ја прашав зошто не се дружи со пријателите на плоштадот, а таа ми рече затоа што секој гледа во неа – и мажи, и жени и деца“ изјави нејзиниот татко.

 

Иако се криеше, нејзината убавина не можеше, на крајот, да остане само во малиот италијански град.

View this post on Instagram

#monicabellucci #bellucci

A post shared by Monica Bellucci💋 (@bellabelluccifan) on

 

Светот се сретна со Моника Белучи и оттогаш се уште не може да и одолее.

Facebook Comments
(Visited 12 times, 1 visits today)