Еве како изгледаше Елена Велевска пред 20 години – ќе се изненадите од трансформацијата

Елена денес важи за една од најуспешните фолк пејачки од Македонија

Фолк-пејачката Елена Велевска неодамна се најде во центарот на вниманието поради гласините дека наводно се разведува од својот сопруг. Имено, таа минатата година откри дека ќе се разведува поради семејно насилство, но по неколку месеци ги демантираше овие информации во медиумите и изјави дека останува со својот сопруг заради децата.

ADVERTISEMENT

Но и покрај семејните проблеми, во нејзиниот професионален план таа постојано реди успеси. Имено, Елена важи за една од најуспешните фолк-пејачки од Македонија, а нејзината публика секогаш со воодушевување ги прифаќа нејзините нови песни и видеоспотови.

Пејачката е мошне активна и на социјалните мрежи, а неодамна објави и неколку провокативни фотографии на кои позира во тренди костими за капење и повторно ги воодушеви обожавателите со својот беспрекорен изглед.

Но доколку ги погледнеме нејзините стари фотографии, од пред 15 и повеќе години, ќе видиме колку Елена се променила од почетокот на својата кариера.

И тоа во позитивна смисла …

Елена некогаш …

Елена сега…
Facebook Comments
(Visited 1.762 times, 1 visits today)