Еве како денес изгледа дадилката Фран и нејзината телевизиска мама (фото)

Дваесет години поминаа од завршувањето на серијата „Дадилка”, која и до ден денес ја обожаваат милиони луѓе низ целиот свет.

Фран Дрешер сега има 61 години, а нејзината телевизиска мајка, Рене Тејлор, неодамна го прослави својот 86 роденден. Двете дами останаа пријателики по снимањето на серијата, а Фран на Твитер се пофали дека била на премиерата на театарската изведбата на Рене.

ADVERTISEMENT

Сликата ги воодушеви сите следбеници на Фран на Твитер и во нив разбуди носталгија за култната серија.

„Воопшто не се променивте. Вие се уште сте дадилка и мајка од нашата омилена серија”, се согласија многу телевизиски лица.

Серијата Дадилка беше снимена и прикажана од 1993 до 1999 година. Фран Дрешер неодамна призна дека била нападната и силувана за време на снимањето на серијата и дека многу епизоди од серијата ја враќаат во нејзините болни спомени.

Фран беше во брак со Питер Марко Џејкобсон, еден од авторите на Дадилка, до крајот на серијата. По разводот, тој најави дека е хомосексуалец, а Фран не се премажи повторно.

По снимањето на Дадилка, таа имаше рак на дојка и денес ја сподели својата приказна со милиони млади жени. Таа пишува книги и се занимава со активизам и хуманитарна работа.

Facebook Comments
(Visited 151 times, 1 visits today)