Еве каде да го најдете најубавиот фустан со точки за оваа пролет

ADVERTISEMENT

Ова парче не освои на прв поглед

Точките минатата година беа еден од водечките трендови, па можевме да ги најдеме како на фустани, така и на кошули, здолништа, па и на модните додатоци како што се чантите и чевлите. И додека оваа година нивното место го заземаа моделите со животински дезени, овој прекрасен фустан од Зара дефинитивно е нешто што би сакале да го имаме во плакарите оваа пролет. Во прашање е фустан на преклоп во сина боја и со црни точки, со V израз и плисирани детали на ракавите, со тренди панделка која се врзува на половината.

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

 

Facebook Comments
(Visited 257 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT