Еве зошто оваа боја ќе ја обожаваат и Македонките ова лето

Кога Меланија Трамп ќе се појави во некој моден тренд, тогаш бидете сигурни дека во прашање е нешто големо, нешто за што треба да бидеме подготвени.

Имено, и покрај тоа што сите знаевме дека силната жолта боја ќе биде популарна оваа сезона (бидејќи доминираше на модните недели во водечките светски метрополи) откако првата дама на Америка се појави во ова издание повеќе од сигурни сме дека овој тренд наскоро ќе го гледаме насекаде, па и на улиците низ нашита градови.

ADVERTISEMENT

Да, ваквите впечатливи жолти нијанси се во тренд, а модните дизајнери ни препорачуваат да ги носиме од глава до пети. Без разлика дали тоа ќе го направиме со комбинезон, фустан или со комбинација од панталони и сако.

Токму едно такво издание се прошета неодамна и Меланија Трамп, а потоа и Ева Лонгорија и тоа во ист ден. Погледнете како тие го носат овој тренд:

Ева

Меланија

Facebook Comments
(Visited 66 times, 1 visits today)