Еве во каква куќа живееше Меган Маркл со првиот сопруг

Еве како изгледаше нејзиниот поранешен дом

Меган Маркл денес е во брак со принцот Хари и е дел од британското кралско семејство. Но пред да стане војвотка од Сасекс и да влезе во брак со принцот, Меган беше во брачна заедница со Тревор Енгелсон.

ADVERTISEMENT

Тие живееја во Лос Анџелес, а нивниот поранешен дом денес се продава за 1.8 милиони долари.

Меган и Тревор тука живееја од 2011 до 2013, а кога се разделија, Маркл замина во Торонто за да ја глуми Рејчел Зејн од популарната серија „Suits“.

Facebook Comments
(Visited 57 times, 1 visits today)
Loading...