Душка си купила фустан од 1200 денари преку интернет – кога го добила останала во шок!

Душка Заниновиќ (65) од Велика Горица преку интернет продавницата „Lightinthebox“ нарачала фустан преку интернет како моделот кој потсетува од модната куќа Версаче, и вели дека добила најлонска кеса .

Инаку, јас сум “недоверливиот Том”, па никогаш не нарачувам преку Интернет. Слушнав за оваа страница од една пријателка чија ќерка нарачала венчаница изработена од чипка за околу 12.000 денари и таа била задоволна, рече Душка од Велика Горица, а пренесува 24сата.хр.

ADVERTISEMENT

Бидејќи се приближува свадбата на мојата ќерка Ивона, седнав и почнав да барам венчаница за неа. Но, таа не сака да се омажи во бело, па така брајќи по страната која ми ја препорачаа го најдов фустанов и решив да си го купам и носам на нејзината свадба. Проблемот е што во продавниците не постои ништо гламурозно и соодветно за жените во мојата возраст. Сакам да изгледате елегантно, не како новогодишна елка – вели Душка.

Фустанот на страната беше намален од 71 евра на 23 . Во описот на фустанот беше напишан состав – 95 полиестер и пет проценти еластин. Таа ја платила и поштарината, а испораката требало да биде во рок од 15 до 20 дена.

Душка фустанот го добила по месец и пол. Тој пристигнала на адресата на нејзината ќерка, која и рекла дека е „катастрофа”. „Не добив полиестер туку материјал од кој се иразботуваат чадорите, како вреќа за отпадоци“.

Овој примерок, воопшто не наликува на оригиналот, пристигна цеилиот згужван не ни можев да го испеглам. Не можев да дојдам при себе од шок. Ова што го добив не ни може да се искористи ни за предигра “, вели Душка, која претходно имаше сопствен бутик на улицата Влашка во Загреб.

Таа не коментираше на страната, бидејќи потребно е да се оставт податоци. За среќа, Душка има резевна комбинација за свабата на својата ќерка.

Дали сте имале слични искуства?

Facebook Comments
(Visited 11.463 times, 1 visits today)