Новости

Димитровска се „мува“ со шест години помладо момче – погледнете како изгледа, има тело за 10-ка!

А поранешниот сопруг на Димитровска е во врска со 17 години помлада девојка

Познатата манекенка во врска со поранешен фудбалер

Како што објавија српските медиуми, Даниела Димитровска повеќе не крие дека е во врска со поранешен фудбалер кој се вика Јеврем.

Таа важи за една од најпознатите манекенки од Балканот со интернационална кариера, а од фотографиите можеме да видиме дека и нејзиното момче воопшто не е за потценување.

Фото: ТикТок/ Даниела Димитровска

Потсетуваме, Даниела неодамна се разведе од познатиот водител Огњен Амиџиќ со кого беше во брак цели 10 години.

Фото: Инстаграм Даниела Димитровска

Тие останаа во коректни односи, или во нормални како што изјави самата Даниела по разводот во едно интервју, и тоа најмногу заради нивниот заеднички син.

Фото: Инстаграм/ Јеврем Косниќ
Фото: Инстаграм/ Јеврем Косниќ
Фото: Инстаграм/ Јеврем Косниќ

Инаку, последните неколку недели во центарот на вниманието е и водителот Огњен, кој обелодени дека е во врска со својата колешка од „Амиџи шоу“, Мина Наумовиќ. Тие не ја кријат врската и двајцата на социјалните мрежи објавуваат заеднички фотографии од дестинации на кои што уживаат во последно време.

Огнен и неговата нова девојка (фото: принтскрин/ Амиџи шоу)

Но за разлика од Огњен, сопственичката на модната агенција „Моделс Инс“ се уште не е подготвена да се пофали со новата врска.

Огнен и Мина

Димитровска сака тоа да остане тајна во следниот период, посебно затоа што се уште не е долго време во врска со поранешниот фудбалер, но нивните чести појавувања по белградските ресторани ги поттикнаа гласините дека се заедно, пишува „Стори.рс“.

Фото: Инстаграм/ Мина Наумовиќ
Фото: Инстаграм/ Мина Наумовиќ

Инаку, момчето на Даниела е помладо од неа шест години, додека девојката на Огњен е помлада од него 17 години.

Фото: Инстаграм/ Даниела Димитровска

Фото: Инстаграм/ Даниела Димитровска

Фото: Инстаграм/ Даниела Димитровска

Фото: Инстаграм/ Даниела Димитровска

Фото: Инстаграм/ Даниела Димитровска

Фото: Инстаграм/ Даниела Димитровска

Маркетинг

Поврзано

Back to top button