Денес љубовта ќе им цвета на Стрелците, а Вагите да внимаваат што ќе го кажат

Дневен хороскоп за петок , 9. август 2019 година.

ОВЕН

Избегнувајте ги оние кои ја користат вашата љубезност.Може да очекувате променливо расположение од страна на партнерот и некои компликации.

ADVERTISEMENT

БИК

Може да имате интересно познанство со личност која ви одговара. Кога ќе почувствувате дека ве црна мисла сконцентрирајте се на љубовта.

БЛИЗНАЦИ

Поведете сметка во комуникацијата со колегите, може да бидете склони кон кавги без голема причина. Кога некој си заминува , си заминал така што вие не го очекувајте , но кога вие заминувате , вас ве очекуваат

РАК

Една работа ќе ја приведувате кон крајот , а на неа ќе може директно да влијаете. Со саканата личност имавте некои проблеми, но може да се надевате на позитивни промени.

ЛАВ

Поведете сметка за вашата работа и посветете се, а помалку време трошете на трачеви и гласини. Ви се допаѓа некој кон кој сте имале емоции во минатото. Можно е меѓу вас да се развијат симпатии

ДЕВИЦА

Изработете сe што ви простанало, па дури потоа можете да се рекалсирате и да ги правите работите кои ви причинуваат задоволство.Позитивни околности на деловно поле ќе ви го подобрат расположението.

ВАГА

Ве очекува убава и романтична атмосфера во однос со саканата личност. Внимавајте на секој збор што ќе го кажете, затоа што голема е веројатноста некоја ваша забелешка да повреди некого.

ШКОРПИЈА

Доколку се бавите со приватен бизнис, може да се надевате на добри вести. Ве очекува одлична атмосфера со личноста на која и се додворувате.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува добра фаза во љубовта. Ново познанство е пред вас. Нема долго да бидете осамени, ви се укажува можност за врска. Водете сметка за синусите.

ЈАРЕЦ

На работното место ќе се чувствувате добро , без оглед на напорите на кои и натаму сте изложени. Може да се надевате на позитивни пресврти. Стабилна комуникација со партнерот. Вашиот однос може да напредува.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе имате позитивни случувања и пресврти на работа. Можно е да имате погрешна слика за вашиот партнер, кој крие некои работи од вас.

РИБИ

Нестрпливи сте. Некои ќе се најдат пред договор или ќе преговараат за нова работа. Одлично ќе комуницирате со партнерот , а главната тема ќе ви биде она што ви е најважно во вашиот однос.

Facebook Comments
(Visited 229 times, 1 visits today)
Loading...