Оваа Италијанка ќе ни покаже како да носиме фармерки и панталони

Таа само на Инстаграм има речиси половина милион обожаватели од целиот свет

Ерика Болдрин, модна блогерка што стои зад модниот блог „My Free Choice“ не е една од оние Италијанки кои постојано се беспрекорно средени – и таа сака да се дотерува, но секоја нејзина комбинација завршува со доза на ноншалантност и оној препознатлив „вајб“, моден „Икс“ фактор што ги имаат само девојките за кои велиме дека се кул. Нејзините плакари се преполни со стејтмент парчиња како „оверсајз“ мантили и блејзери, но и фармерки со ретро кроеви па и едноставни бели маици кои обожава често да ги носи.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

Always fan of boyfriend jeans.

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on

 

Но и покрај тоа што фармерките, пуловерите и чизмите им се омилени парчиња, во својата есенски изданија таа во последно време се почесто избира и панталони. Поради своите одлични стајлинзи често е мета на уличните фотографи, а од фотографиите можеме да видиме дека нејзините плакари изобилуваат со дизајнерски парчиња со потписот на брендовите како „Miu Miu“, „Louis Vuitton“, „Celinea“, „Valentino“ и „Balenciage“ кои во својата модна игра одлично ги комбинира со популарните хај-стрит брендови.

View this post on Instagram

6 am means coffee that means jet lag. #nyc

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on

View this post on Instagram

Casual day 🕶

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) on

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 9 times, 1 visits today)