Дарко Лазиќ изгуби 20 килограми и реши да го промени имиџот – обожавателките воодушевени од новиот изглед

Минатиот октомври, Дарко доживеа ужасна сообраќајна несреќа, по што успеа успешно да закрепне.

Тој неколку дена пред Божиќ ја напушти бањата во која беше на терапија за да го помине одморот дома со своето семејство, а сега направи и една промена.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

🎼🎤🎼🎤🎼🎤

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on

 

Имено, познатиот српски пејач очигледно е ослабен, речиси 20 килограми, па реши да го промени имиџот. Тој на својот Инстаграм профил покажа како изгледа откако ја избричи брадата и остави само мустаќи, а многумина му порачаа дека изгледаат подобро од било кога.

„Брка”, „Само напредок”, „Добредојде назад, кралу”, се само некои од коментарите со поддршка од неговите верни обожаватели и обожавателки.

Facebook Comments
(Visited 8 times, 1 visits today)