Дали Бред и Џенифер се смирија?

Џенифер Анистон го прослави својот 50-ти роденден.

Иако нејзиниот вистински роденден е на 11 февруари, актерката организираше роденденска забава за време на викендот.

ADVERTISEMENT

Актерката забавата  ја правеше во хотелот “Сансет-кула” во Лос Анџелес, во друштво на најпознатите лица во светот, меѓу кои и Елен Дегенерс, Гвинет Палтроу, Џорџ и Амал Клуни, поранешната колешка од серијата Пријатели, Лиза Кудров, и многу други, вели Космополитен.

Но, гостин кој привлече најголемо внимание беше нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит. Според американските медиуми, актерот пристигнал во возилото на затемнети прозорци и се обидел да се скрие, но беше уловен од папараци.

View this post on Instagram

BABADO! Amanhã, dia 11/02 é aniversário da nossa eterna Rachel Green, Jennifer Aniston completará 50 anos, mas resolveu comemorar seu aniversário com uma grande festa, ontem a noite (09/02) no Sunset Tower Hotel, em Los Angeles. E adivinha quem apareceu na festa? Nada menos que o Brad Pitt 😲 O ator de 55 anos foi visto fazendo uma apresentação discreta no evento, Brad chegou em um SUV preto com vidros escuros e deixou o carro na frente do hotel. (Ele é esse primeiro das fotos) O ex-casal começou a namorar em 1998, se casou em julho de 2000 e anunciou sua separação em janeiro de 2005. Sua última aparição pública foi em uma sessão de cinema em outubro de 2004 e seu divórcio foi finalizado em outubro de 2005. Alguns dos outros convidados na festa de aniversário incluíam Ellen DeGeneres , Katy Perry , Orlando Bloom , Sandra Bullock , Lisa Kudrow , Gwyneth Paltrow , Kate Hudson , John Mayer , Robert Downey Jr. , Jason Bateman , Barbra Streisand , Diane Keaton , David Arquette , Tom Ford , Rande Gerber , designer de joias Jennifer Meyer e muito mais. @friends @universofriends @mleblanc @lisakudrow @courteneycoxofficial #friends #tudofriends #friendstvshow #rachelgreen #joeytribbiani #chandlerbing #rossgeller #monicageller #phoebebuffay #universofriends #roschel #mondler #wewereonbreak #courteneycox #jenniferaniston #mattewperry #mattleblanc #davidschwimmer #lisakudrow #centralperk #roschel #mondler #bradpitt

A post shared by F.R.I.E.N.D.S ☕ (@universofriends) on

Што се случувало и како Џенифер го поздравила својот поранешен споруг, сè уште е непознато, но оваа фотографија предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, на кои се повеќе се прашуваа дали повторно се заедно.

 

Да потсетиме, Џенифер и Бред се запознаа во 1998 година и се венчаа во 2000. Тие беа една од најпопуларните холивудски двојки додека не се разделија во 2005 година поради Анџелина Џоли. По Бред, Џенифер се вљуби во актерот Џастин Теру, со кого таа се омажи во тајност во 2015 година, но тие, исто така, објавија развод во февруари минатата година, само еден ден по Денот на вљубените .

Facebook Comments
(Visited 268 times, 1 visits today)