Горда мајка: Синот на Виолета помага за БОЖИЌНАТА ЛИТУРГИЈА – Погледнете како изгледа малиот Андреј во оваа улога!

Горда мајка!

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

Популарната пејачка Вики Милјковиќ е позната е по тоа дека многу верува во својата вера и ги почитува православните обичаи и празници.

Често посетува и црква, пости во текот на годината, деновите кога црквата налага за тоа, но и двата големи поста Божикните пости и Велогденските, па така вчера го посеетила храмот на Свети Сава во Белград за да присуствува на полноќната литургија и се причестила заедно со илајдници граѓани.

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

Оваа информација не ги изненаади нејзините фанови, но тоа што ги пријатно ги воодушеви, е снимката на Инстаграм на која се гледа како нејзиниот син Андреј е во црквениот одбор заедно со другите деца на негова возраст.

Погледнете како изгледа малиот Андреј за време на литургија:

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

Виолета очигледно на синот ја пренела љубовта кон Бога и црквата , а се се претпоставува дека 15-годишниот Андреј бил доброволец помоѓник на литургијата, заедно со студентите на Теолошкиот факултет и оние кои се подготвуваат за тој факултет.

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

Пејачката со оваа фотографија докажа колку таа е горда на својот син.

Да се потсетиме, Вики Милјковиќ кариерата је започна во 1992 година со хитот “Мене лоша среќа прати”.

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

Најголемите хитови кои ги сними до 2000 година а тие се: Хајде води ме одавде, Ником није лепше него нама (Кока кола, Марлборо, Сузуки), Волим момке који пију ракију, Тунел, Куд пукло да пукло, Женске бубице (Љубоморна сам на све), Не знам шта си туго моја и Беж’ Милане.

Како една од пионири на новооснованата Гранд продукција, Вики Миљковиќ доживеа најпрвин нова популарност заблагодарувајќи им на песните Године, Црно на бело, Бајадере и Мариш ли, мариш ли, а потоа и врвот на популарноста во 2005 година со хитовите Махи, махи, Обележена, Ти, мушкарац, Празан стан, Разлика и Да ли си добро спавао, и по големиот солистички концерт во Белград.

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

Вики Миљковиќ повторно стана во центарот на медиумското внимание од 2016 година, кога стана постојан член на жирито на музичкото натпреварување Ѕвездите на Гранд, првенствено заради честите расправи со Јелена Карлеуша.

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

Вики често е активна на социјалната мрежа Инстаграм каде споделува секојдневни фотографии, но најчесто и од снимањата на најгледаното мучко шоу Ѕвездите на Гранд.

Мораме да признаеме дека Вики во секоја емисија изгледа како вистинска дама, во убави и свежи тонови.

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Вики Милјковиќ / Инстаграм

(Visited 1.843 times, 1 visits today)