ГОЛЕМ МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ФЕВРУАРИ: На овој хороскопски знак ѕвездите ќе му бидат наклонети

Хороскоп за февруари:

Овен

Првата недела од февруари ќе биде тешка и едноставно нема да знаете што ви се случило. Голем број на обврски на приватен и деловен план нема да ви дозволат да се опуштите, и затоа нема да можете да најдете време за да поминете со некој близок.

ADVERTISEMENT

На почетокот на втората седмица состојбата ќе се смири малку и ќе можете подобро да се организирате и да ги организирате своите активности на подобар начин. Овој период е идеална можност за инвестирање, така што ќе можете да заштедите пари, и да инвестирате во она што долго време го планирате, ова е идеална можност за тоа.

Иако мислевте дека сте решиле еден здравствен проблем, тој повторно ќе се врати. Ќе треба да работите на зајакнување на вашиот имунитет и решавање на овој проблем еднаш засекогаш.

Бик

Ќе бидете тажни на почетокот на месецот, бидејќи некои од вашите проекти веќе доцнат, а нови проекти ве чекаат. Вие не можете да постигнете сè, но другите не ви даваат помош, мислат дека сте способни за сè и дека нема потреба некој да се меша со вашите работни задачи.

Сепак, треба да знаете дека пред вас има заморен период и дека ќе ви треба многу моќ да го завршите сето она што сте го планирале. Средината на месецот е идеално време да се расчистат некои работи со луѓе кои зборуваа лошо за вас, а вие навистина не им дадовте причина за тоа. Обидете се да бидете секогаш она што сте.

Сепак, некои луѓе едноставно бараат причина да ве критикуваат и не разбирате зошто, вие само сакате да бидете во добри односи со сите и генерално да се согласите добро со колегите и познаниците. Ако стè  во право во деловни и приватни работи, тоа ќе биде многу полесно за вас. Но, се додека тоа не се случи, често мора да се расправате со другите и да ги браните своите ставови, иако други мислат дека се секогаш во право.

Близнаци

Работата и кариерата се најважни за вас овој месец . Конкуренцијата е јака, но тоа не ве плаши, напротив, ви дава енергија и мотивација да се борите уште посилни и да ги покажете вашите заби за сите оние кои сакаат да ве одведат на крајната линија.

Чувствувате дека имате потенцијал да бидете еден од најдобрите, но знаете дека е потребно време за тоа. Затоа не брзајте никаде и чекајте ја вашата шанса. Ако постигнете успех на работа, ќе добиете шанса и стекнете финансиска добивка, и на овој начин ќе имате шанса да продолжите да инвестирате во вашата обука.

Во љубов, не ви цветаат рози. Другите постојано ве прашуваат и сакаат да знаат зошто е тоа така, а тоа само ви создава дополнителен притисок. Знаете дека сте направиле некои грешки во љубовта, но не може да се исправи сега, мора да погледнете во иднината и да размислувате позитивно, и ако ја чекате вашата шанса, наскоро ќе ви се покаже.

Рак

Февруари е месец кога ќе добиете нови деловни контакти и соработка, а само од вас ќе зависи како ќе заврши оваа соработка. Бидете трпеливи и спремни,  можна е деловна соработка, што ќе ви донесе не само финансиска корист, туку и подобра социјална позиција и репутација.

Од друга страна, ако не сакате да чекате, и веднаш почнете да делувате, најмалата грешка може да ве чини многу, и затоа размислете добро пред да одлучите со развојот на бизнисот.

Во љубов, сè е во ред .Уживајте во убавите моменти со вашиот сакан овој месец заминете заедно на заеднички пат или кратко патување надвор од градот.

Лав

Овој месец ќе наидете на тешкотии, нема да бидете задоволни со вашиот живот. Нема да биде така како што си замислувавте, време е да си ветите дека никогаш нема да дозволите другите да ве видат кога страдате и колку сте незадоволни.

Во некои моменти ќе наидете на недоразбирање со вашите колеги. Ќе почнете да размислувате да оставите сè, и да го смените работното место и работното опкружување, но ќе немате доволно храброст за да го направите тоа, нема да сакате да превземете толкав ризик затоа почекајте да дојдат подобри времиња.

Месецов можни се болки во вратот и грбот.

Девица

Февруари е месецот во кој ќе се случат доста емотивни работи со вас. Вашите емоции ќе се измешаат. Не сакате да да палнирате и да откриете што ви нови иднината бидејќи од нејзе се плашите.

Поради напорната и прекувремена работа, здравствените проблеми ќе бидат неизбежни, знаевте дека тоа ќе се случи порано или подоцна. Овој месец ќе ви биде посветен на различни анализи и третмани.

Вага

Овој месец, поточно првата половина, е еден од ментално најнапорните ќе ве чекаат многу обврски на работа. По овој бурен период ќе имате период исполнет со позитивна енергија и не толку напорна работа, така што ќе имате повеќе време да се релаксирате.

Алергијата на дел од прествниците на овој знак нема да ви дава мир овој месец, и покрај сите лекови што ги користите и превенцијата што ја практикуваат. Знаете дека состојба не може да се излечи целосно, но мора да најдете некој начин да ја задржите под контрола, барем на одреден временски период.

Скорпија

Секој план и секоја идеја што ќе се појави во вашата глава е многу успешна, и дури не ви е јасно како е можно. Сите коцки се согласуваат и за деловните и за приватните планови, па овој месец ќе се чувствувате многу добро. Сепак, знаете дека ова нема да трае вечно, така што секогаш сте подготвени за некои непријатни и непредвидени ситуации.

Треба да се обидете да разберете колку е тешко и исцрпувачки работата на вашиот партнер и дека има голем број на обврски и нема време за ништо. Не може да се мислите само на себе и за своите емоционални потреби кога ситуацијата е критична, треба да им даде повеќе поддршка на вашите партнери.

Кога станува збор за здравјето, овој аспект е позитивен за вас. Иако се чувствувате уморни и исцрпени, тоа се уште не е видливо и обидете се да си обезбедите колку што е можно повеќе сон.

Стрелец

Вашата комуникација во првата половина од февруари позитивно ќе влијае на вашите деловни активности и ангажмани.

На работното поле ќе чуствувате дека немате многу идеи и дека сте ограничени бидејќи сте  под постојан надзор и ви треба слобода и пријателство со некои нови луѓе, бидејќи периодов ќе сакате авантура и да се забавувате.

Јарец

На почетокот на месецот ќе имате потреба од нови познаници. Но, јасно ви е дека не е лесно да му се пријде на некој сосема отворено, бидејќи секогаш мислат дека се приближувате со некоја лоша намера или интерес. А, вие ќе сакате само  да имате некој што ќе разговара со вас, потполно искрено и пријателски.

Здравствената состојба не е стабилна, но обидете се да биде подобра од претходните недели.

Ако сте сингл, овој месец не е идеален за да започнете нова врска. Не брзајте, бидејќи сигурно не ви е потребен друг неуспешен однос со лице кое е целосно различно од вас.

Водолија

Овој месец, ѕвездите се на ваша страна и едноставно чувствувате дека имате доволно вештини за да ги исполните сите ваши обврски на време. Бизнис соработниците ќе бидат воодушевени од вашиот пристап и ќе забележат  дека знаете за што зборувате.

На некои колеги навистина нема да имсе допаѓа оваа ситуација, бидејќи тие ќе паднат во друг план, Вие мислите дека конкуренцијата е здрава и дека секој има право да покаже што знае.

Месецов ќе имате енергија и сила. Ќе ја смените исхраната, а резултатите веднаш ќе се приметат.

Риба

Убава и пријатна атмосфера на работа овој месец ќе ви претстои. Односите со колегите се на задоволително ниво и добро се согласувате. Треба да знаете дека ваквиот однос треба да се задржи и во иднина, особено во време на криза и некои непредвидени ситуации. Тогаш ќе видите кој е доволно храбар и кој не може да стори ништо, само така ќе ви стане јасно на кој може да се потпрете.

Втората недела од месецот ќе биде погодна за нови почетоци во љубовта. Ќе бидете жедни за да најдете некој за да ги споделат сите своите чувства и емоции кои ги криете длабоко во себе.

 

Facebook Comments
(Visited 49 times, 1 visits today)