Голем месечен хороскоп во март 2020 година: За еден знак овој месец ќе биде најсреќниот.

За еден знак овој месец ќе биде најсреќниот.

 

Овен

ADVERTISEMENT

Овој месец, треба да работите на лични односи со луѓе кои се блиски до вас или кои биле блиски до вас, но се преселиле во меѓувреме. Ако се чини дека се одвива лошо, во втората недела од месецот ќе бидете сигурни дека не е така како што мислите. Само кога ќе се смирите и мислите дека сè оди добро, некои настани ќе се случат и ќе ве успорат.

Некои од луѓето за кои очекувавте поддршка ве оставија кога ви беше најпотребно и сега треба сами да поминете низ голем број проблеми. Но, можете да најдете нови соработници кои ќе ви го олеснат тоа и не мора сами да ги преземате сите одговорности.

Бик

Почетокот на месецот треба да започне бавно, но навистина не треба да ги комплицирате работите, нели? Само неколку погрешни одлуки ќе ве одведат на целосно погрешен пат и наместо да бидете поблизу до целта, ќе се оддалечите подалеку и со тоа да се посветите на уште повеќе обврски.

Треба да ја проголтате гордоста и понекогаш да сфатите дека не сте семоќни, а треба да земете и совет од колеги кои работат подолго од вас и кои се таму за да ви помогнат што е можно повеќе, но никој не може да ви помогне ако вие не прифаќаш

Близнаци

Вие нема да можете да останете мирни и овој месец, само првите неколку дена се резервирани за одмор, а по тој период ќе има бурни и напорни разговори и преговори без разлика за кој аспект станува збор. Треба да разговарате искрено со вашата сакана личност за тоа во која насока се води вашата врска, затоа што можете сами да видите дека тоа веќе не е случај. Мора да вложите напори и време, ако не сакате оваа врска да пропадне.

Здравствената состојба е стабилна, но не ја земајте здраво за готово. Мора повторно да разбиете некои лоши навики кои повторно станаа составен дел од вашиот живот. Веќе некое време бевте на вистинскиот пат и ги елиминиравте навиките што ве натера да се чувствувате лошо, но веднаш штом се вознемирите, повторно стигнете до нив.

Рак

Кога сте на работа, сакате да бидете дома. Кога сте дома, немате мир со умот со премногу заложби и работни обврски во домаќинството. Немате доволно помош од најблиските, но делумно ви е и вината што сакате да направите обврски за себе. Сега гледате колку е заморно и колку е добро да се одморите, но доцна е, другите мислат дека сте одговорни за тоа и во моментов не размислувате да ви дадат поддршка и помош барем за некои работи.

Лав

Првата недела од овој месец ја отвора вратата за бројни деловни можности и доколку им посветите доволно време и се вклучите со нив, тие можности ќе се искористат на вистински начин. Помладите соработници кои се само ангажирани се желни да се докажат,

Некаде во средината на месецот, можно е приватно патување од само неколку дена, доста непланирано, но добро ќе биде да оставите малку време и да одморите од вашите дневни обврски.

Девица

Подгответе се за голем број прослави и неколку родендени овој месец, ќе имате можност да видите некои убави луѓе што не сте ги виделе со месеци. За жал, времињата се такви што повеќето луѓе работат премногу напорно секој ден и немаат толку време за дружење како порано. Сепак, многумина не го прифаќаат тоа и организираат прослави и родендени забави, и ова е вистинска можност да се видат пријатели и блиски и далечни роднини.

После втората недела од месецот, нешто неочекувано ќе се случи на работа и ќе имате можност конечно да покажете колку вредите и колку знаете.

Вага

Зафатенни ќе бидете од почетокот на месецот, како и секој друг, но добра е идејата да се одморите во втората третина од месецот. Тогаш ќе ги броите деновите и ќе чекате празникот да дојде што е можно поскоро, а кога ќе дојде ќе се чувствувате подобро од кога било досега. Едноставно нема да можете да запомните кога се чувствувавте толку добро и ќе уживате во одмор како никогаш порано. Сè уште не знаете колку долго ќе трае одморот, но ќе дадете се од себе за да го искористите максимумот и вистинскиот начин.

Шкорпија

За првите неколку дена овој месец, ќе сакате да избегате на напуштен остров. Телефонот ти ѕвони постојано, сите ќе те бараат и ќе побараат нешто од тебе. Иако многу луѓе ви помогнаа во претходниот период, не очекувавте дека сите ќе побараат контра-услуга за толку кратко време, а овој месец сите имаат итна потреба и мислат дека се најважни. Сепак, ќе мора да избегнете некои од нив, а некои да одбиете, иако некои ваши пријатели ќе се лутат за тоа.

Вашите најблиски очекуваат премногу од вас и не можете да им ја кажете вистината, а тоа е дека е премногу тешко за вас да се грижите за нивните и нивните обврски. Сепак, вие не сакате да ги навредите или нервирате, поради што останувате тивки и ја насочувате целата своја нервоза кон вашата сакана личност.

Стрелец

Ако сте во врска, без разлика дали сте во брак или долгорочно, ова е вистинскиот период за вас, ќе уживате во љубовта исто како да сте биле на почетокот на врската. И покрај тоа што сте во долга врска, емоциите се уште силни, а привлечноста е и голема.

Голема промена во деловниот план ве чека на крајот на овој месец. Ова не е нешто што ќе го сака вашата сакана затоа што ќе поминете повеќе време на работа, но мора да жртвувате нешто за да напредувате.

Јарец

Ако не решите многу несогласувања со вашата сакана овој месец, вашата љубовна врска ќе заврши. Недела по недела и месец по месец само ги притискате проблемите под килимот со надеж дека тоа само ќе замине, а всушност вие сами си правете дисперзија и само одложувате. Кога проблемите се натрупуваат, никогаш не треба да се преправате дека ги нема, туку решете ги додека се малку, инаку само ќе се заморите и исцрпувате со бројни аргументи и дискусии и сигурно не сакате.

Водолија

Парите се она што ви е најважно во моментов, но знаете длабоко дека е заблуда. Сепак, не можете да одолеете, ги сакате парите и сакате да ги имате уште повеќе, а за да ги добиете уште повеќе, треба да работите дополнително и на тој начин да влезете во злобниот круг. Сепак, наскоро ќе имате доволно од сè, но сè додека не се случи, заработете колку пари колку што сакате, тоа нема да ви компензира за некои други недостатоци, а најмногу од сè ви недостасува емоција и нежност.

Риби

Целиот месец е исклучително поволен за нови деловни можности и зависи од вас дали ќе ги искористите новите шанси за некои нови познаници или не. Ќе посетите неколку настани на кои ќе бидат големите имиња на вашиот деловен свет и ќе мора да им пристапите на елегантен и кул начин ако сакате да оставите добар впечаток.

Ако сте подготвени за љубовна авантура, тогаш ќе добиете една. Без разлика дали таа авантура станува малку посериозна или ќе остане на ниво на страст и трети, втората половина од месецот е отворена за нови емотивни познаници, а вие ќе можете да изберете со кого сакате да пробате нови работи, а кој знае, можеби и вие чекање и некое романтично патување.

 

Facebook Comments
(Visited 1.873 times, 1 visits today)
Loading...