Во ова изгледа како таа да е претседателка на САД, а не нејзиниот сопруг – најмоќните изданија на Меланија Трамп

Меланија кога носи #leather изгледа неверојатно шик

Првата дама на Америка редовно не воодушевува со своите фантастични модни изданија, а така беше и кога деновиве се појави во нејзиното пурпурно кожно здолниште и не маѓепса сите. Таа сака да носи кожа и очигледно е свесна дека во неа изгледа неодоливо и моќно (освен ако не сте дел од организацијата Пета или Анима Мунди, сакако!), така што понекогаш во ваквите доминантни комбинации покрај нејзиниот сопруг Доналт изгледа како таа да е претседателка на Америка, а не тој.

ADVERTISEMENT

Интересно е тоа што не се плаши да си поигра со боите, па така наместо да „фура“ „all-black“ изданија кои најчесто ги избираат трендетерките кога се во прашање луксузни парчиња од кожа, Меланија знае како да заплови во царството на боите и повторно да изгледа шик.

View this post on Instagram

Our beautiful First Family 🇺🇸returned from their Florida getaway on Monday evening after a week of golf, family time and a lavish New Year’s Eve party.  Melania teamed in a @bottegaveneta coat, a burgundy roll neck top with a pair of tight burgundy leather trousers @helmutlang , wore a pair of burgundy stiletto heels @louboutinworld and accessorised with a burgundy Hermès Birkin bag @hermes. She looks as always perfect ❤️❤️❤️ #melaniatrump #donaldtrump #barrontrump #firstfamily #happynewyear #hervepierre #helmutlang #hermes #birkinbag #christianlouboutins #louboutin #bottegaveneta #stylebook #vogueparis #vogueitalia #voguerussia #glamour #glamourmagazine #burgundy #leatherpants #coat #bag #flotus #firstlady #america #maga #fashionicon #potus #presidenttrump

A post shared by Melania Trump (@melaniatrump.style) on

Па така покрај тоа што не воодушеви со своето розово здолниште од Дарек Лем кое го носеше со кожен мантил во боја на чоколадо од Ралф Лорен, таа и претходно многу пати не оставаше без здив, особено кога се појави во тесните кожени панталони во бургунди боја.

Па, кое од овие изданија на Меланија ви е омилено?

Facebook Comments
(Visited 27 times, 1 visits today)