Внимавајте, нема да бидеме пристојни – овој детаљ на експлицитните фотографии со Карлеуша НИКОЈ не го забележа (фото)

Верувале или не, но ние ќе се обидеме да извлечеме нешто паметно од оваа калакурница со Карлеуша.

За аферата помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш се зборува веќе со денови во целиот регион, но вчера како да дојде до кулминација. Имено, она што на прв поглед изгледаше како местенка и поради што многумина не веруваа дека помеѓу нив двајцата навистина се случувало нешто, фотографиите на кои Карлеуша се самозадоволува во видео разговорот со фудбалерот дефинитивно ги шокираа сите, а најмногу нејзините обожаватели.

ADVERTISEMENT

По некое време се јави и Карлеуша и демантираше дека наводно, во прашање е Фотошоп и дека на повеќето фотографиите не е таа, истовремено напаѓајќи го фудбалерот и омаловажувајќи го до максимум.

 

Но како и да е, она што најверојатно никој не го забележа покрај нејзините занесни облини се нејзините необични перници – имено, на една од фотографиите можеме да забележиме дека Јелена има анатомска перница, но и мала перница со нацртано мече.

Еве го тој детаљ, а сега да преминеме на главното ..

И додека многумина се прашуваат дали на експлицитните фотографии е Јелена или како што таа самата вели, во прашање е фотомонтажа, на социјалните мрежи можат да се најдат фотографии на кои се споредува дури и постелата на која што лежи пејачката, од кои јасно се гледа дека во прашање е нејзината спална соба. Но она што ние го забележавме од овие фотографии, покрај перниците, секако, е и тоа дека некои луѓе можат да ги преминат сите граници, и од таквите навистина ни се гади (тука пред се мислиме на оној што дозволил ваквите фотографии да испловат на виделина).

View this post on Instagram

🌪#hmoschino #fauxfur #fakefur

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

 

Сите знаеме дека Интернетот е преплавен со вакви видеа и фотографии преку кои момчиња им се одмаздуваат на своите поранешни девојки, но на крајот на краиштата, тие не ја омаловажуваат само личноста која е на фотографиите, туку кажуваат и многу за оној што ги објавил истите, а во случајот со Јелена работата е и повеќе од јасна.

View this post on Instagram

❌❌❌❌❌❌❌❌❌

A post shared by Ljupka Stevic (@ljupkastevic) on

Поддржка за Јелена од нејзините колеги

Имено, немаме намера да ја браниме српската пејачка која е институција сама по себе, сакале ние тоа да го признаеме или не, но исто така немаме намера ни да ја омаловажуваме. Едноставно кога ги гледаме ваквите фотографии како кружат на Интернет првото нешто што ни паѓа на памет е тоа дека ни е жал за секоја девојка и жена на која ќе и се случи нешто вакво, па затоа апелираме, и тоа особено до најмладите, да внимаваат со какви луѓе се дружат и пред се, дали треба да прават некои работи пред вклучените камери на своите компјутери и телефони за кои подоцна можат да се покаат. Од друга страна мораме да признаеме и дека пријатно сме изненадени од сопругот на Јелена и таткото на нејзините деца, фудбалерот Душко Тошиќ, кој за медиумите се огласи по овој повод и порача дека ќе бидат уште посилни.

View this post on Instagram

🧨

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

„Што да кажам, ќе бидеме уште посилни, а го*ната можат само да ке*ат“, изјави тој, а пренесоа српските медиуми. По експлицитните фотографии пејачката купи билет, замина на аеродромот и веднаш отпатува кај него во Кина.

 

 

Facebook Comments
(Visited 19 times, 1 visits today)