Влезе во продавницата и ги шокираше сите – „Па таа е гола! Но чекајте, што е ова?“ (фото)

ADVERTISEMENT

Кога ќе престанете да и се смеете на панталоните ќе забележите уште еден урнебесен детаљ кој најверојатно не сте го забележале од прва.

Ајде прв нека фрли камен оној што досега ниту еднаш не изгледал смешно – потсетете се само кога последен пат во минатото сте се појавиле во облека, или со фризура, со која сте изгледале како кловн. Но не е фората во тоа бидејќи и некој да ве фотографирал во тој момент и да објавил на социјалните мрежи, сигурно не би изгледале како оваа дама и не би можеле преку ноќ да станете хит во целиот свет.

ADVERTISEMENT

Имено, таа е облечена сосема нормално, а единствената грешка е во тоа што избрала да носи хеланки во боја на кожа. Па така на прв поглед можеби ќе помислите дека не носи ништо, но откако ќе ја погледнете во пределот на ногавиците ќе заклучите дека носи хеланки.

Но оваа фотографија за која се претпоставува дека е направена во Америка, и која беше хит и пред неколку години, сега е повторно актуелна. И тоа поради еден коментар кој баш и не се однесува на нејзиниот стил.

ADVERTISEMENT

„Сите толку многу се фокусиравме на нејзините хеланки што не го ни забележавме 175 месечното старо дете во количката за шопинг“, напиша една корисничка и собра преку 6 илјади лајкови и 11 илјади коментари, а објавата досега ја споделија повеќе од 63 илјади луѓе.

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT