Вистината за најубавото девојче на светот – нејзината мајка од две години ја шминка и ја носи во солариум, погледнете како изгледа сега

Натпреварите за убавина за деца се мошне популарни во Америка, а Иден Вуд е една од најуспешните …

Таа победуваше на најразлични натпревари за убавина во оваа земја, па така и ја стекна титулата за најубавото девојче на светот. Но и покај тоа што имаше голем успех, нејзиното детство воопшто не беше лесно. Имено, нејзината мајка Мики во модниот свет ја внесе уште кога Иден имаше само две години, па цело време инсистираше нејзината ќерка постојано да биде дотерана, со совршена фризура и шминка, да носи дамски фустанчиња од тил…

Како што пренесуваат странските медиуми, Мики својата ќерка ја терала да јаде исклучиво нискокалорична храна, а ја водела и во солариум (!) и секојдневно и давала енергетски сокови. Тој начин на живот и таквото необично темпо не се одрази добро на здравјето на девојчето, па затоа тоа цело време имаше главоболки, а доби и проблеми со системот за варење. Интересно е тоа што Иден и денес се занимава со манекенство, а има само 14 години.

Погледнете како изгледа.

View this post on Instagram

Saturday Selfies🌸

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

Game day🐻🤩

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

#pageantgirlforlife

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

View this post on Instagram

@maddie_cummingss @mschristy3874 THANK YALL

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

 

 

 

 

(Visited 1.156 times, 1 visits today)