Веќе знаеме кои фустани оваа пролет ќе ги носат сите (фото)

Време е за лежерна oблека

Фустаните се модни парчиња кои ги обожаваат речиси сите дами, и тие конечно повторно ќе бидат главни на улиците, впрочем како и секоја пролетна сезона, Но овој пат во мода се ретро-моделите кои според она што можевме да го видиме досега од профилите на познатите инфлуенсерки на Инстаграм, ќе бидат еден од водечките трендови за оваа сезона.

ADVERTISEMENT

Освен што сега можете многу лесно да ги најдете и на полиците во вашите омилени „хај-стрит“ брендови, побарајте можеби ќе најдете неколку интересни модели и во плакарите на вашите баби или мајки.

View this post on Instagram

Flower walk 🌼🌼 @muntheofficial

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

 

Дизајнерите беа поприлично романтично расположени кога размислуваа за потенцијалните идни трендови, а трендсетерките веќе се прошетаа во своите неодоливи макси модели зачинети со неодоливи цветови.

View this post on Instagram

Pride and prejudice and coffee 🕊

A post shared by Hanna Stefansson (@hannastefansson) on

 

 

 

 

Па, дали ви се допаѓаат овие романтични модели?

Facebook Comments
(Visited 523 times, 1 visits today)